Miernik do pomiaru ładunku elektrostatycznego JCI147

Precyzyjny przyrząd do pomiaru ładunku elektrostatycznego umieszczonego w cylindrycznej klatce Faraday'a (wiaderku). Pozwala ocenić elektrostatyczne właściwości proszków i innych substancji (również farmaceutycznych) z rozdzielczością 1pC. W specjalnie ekranowanym pojemniku w postaci kubka Faradaya, można umieszczać małe elementy będące przewodnikami
i izolatorami. 

 

 

 

Więcej szczegółów

Więcej informacji

W skład przyrządu wchodzi miernik napięcia elektrostatycznego JCI 140 i wiaderko Faradaya IJ147. W układzie pomiarowym, wykorzystano zjawisko indukowania ładunku na ściankach klatki Faradaya, o takiej samej wartości ale przeciwnym znaku. Dołączony woltomierz o wysokiej rezystancji, mierzy napięcie na całkowitej pojemności układu. Dzięki temu można zmierzyć całkowity ładunek elementów składowych badanej próbki( np. aerozoli).

Przyrząd posiada dwa zakresy pomiarowe
0 -2nC
0- 20nC

Całkowity błąd pomiaru(łącznie z nieliniowością) nie przekracza  +/- 5% FSD

Wymiary przyrządu:  180mmx180mmx335 mm
Wymiary wiaderka:     50mmx75mmx50mm

Idealny zestaw do określania ładunków elektrostatycznych występujących w materiałach sypkich, tabletkach i innych małych produktach. Można ocenic stopień generacji ładunku po tryboelektryzacji materiałów sypkich( podczas zsypywania) zarówno w pomiarach poznawczych jak i technicznych.