Brak produktów
Podane ceny są cenami brutto
JCI 178 to kompaktowy i łatwy w obsłudze przyrząd pomiaru ładunku z dużą czułością w zakresie od 10 pC do 200 nC.
Dzięki wymiennym elektrodom ( wiaderko Faradaya) miernik umożliwia pomiar ładunku materiałów sypkich, granulatów.
Złącze zapewnia sygnał analogowy, możliwość zerowania i zmiany zakresu, podłączenie zasilacza.
Data dostępności:
Jednym z najważniejszych działań przeciwwybuchowej ochrony elektrostatycznej jest uniemożliwienie kumulowania nadmiernego ładunku elektrostatycznego na powierzchni izolowanych przewodników oraz dielektryków stałych, ciekłych, sypkich i rozproszonych w powietrzu.
Zagrożenie rażeniem elektrostatycznym pracownika można ocenić, dokonując pomiaru ładunku elektrycznego przepływającego między pracownikiem o dotykanym obiektem. Wskazane jest utrzymanie potencjalnych wyładowań na poziomie nieodczuwalnym, czyli poniżej 80 nC.
Do pomiaru ładunku przenoszonego w czasie wyładowania elektrostatycznego iskrowego można dołączyć do miernika ekranowaną sondę JCI 179. Miernik ładunku przenoszonego w trakcie wyładowań elektrostatycznych (kulomombomierz)pozwala ocenić ryzyko zapłonu atmosfer wybuchowych i rażeń elektrostatycznych
Zakres pomiarowy: 0 - 200nC
Do pomiaru ładunku elektrostatycznego kumulowanego w materiałach sypkich, granulowanych, płynach i drobnych przedmiotach stosuje się wiaderko Faradaya JCi 150. Wiaderko jest połączone przez złącze koncentryczne z miernikiem ICI 178.
Zakres pomiarowy: 0 - 20nC i 0 - 200nC
Rozdzielczość : 10pC ( dla zakresu 20nC)
Dokładność : 5%FSD
Przyrząd jest wyposażony w alarm dźwiękowy z ustawianym przez użytkownika progiem zadziałania.
Wersja miernika JCI 178X umożliwia wykonywanie pomiarów w zakresach pomiarowych:
0 - 20 mikroCulombów i 0 - 200mikroCulombów.
Przykładowe, praktyczne wykorzystanie przyrządu, zostało przedstawione w artykule zamieszczonym w załączniku(poniżej filmu).
Artykuł opisuje wpływ składu i wielkości proszków farmaceutycznych na zdolność gromadzenia ładunków elektrostatycznych, podczas procesu wytwarzania leku.
Prezentacja działania przyrządu.