Analizator zaniku ładunku elektrostatycznego JCI155 Zobacz większe

Analizator zaniku ładunku elektrostatycznego JCI155v6

Unikalny kompaktowy zestaw do pomiaru czasu zaniku ładunku elektrostatycznego. Dzięki temu urządzeniu można ocenić podatność materiałów na wpływ odziaływań elektrostatycznych i możliwe zagrożenia. Możliwość testowania tkanin, wykładzin antystatycznych . Dzięki przystawkom możliwe jest też testowanie płynów, proszków, folii.

Więcej szczegółów

Więcej informacji

Prezentacja produktu

Pomiary rezystywności materiałów w wielu wypadkach są wystarczające do oceny ich właściwości antystatycznych. Jednak  niejednorodna struktura ,,przewodnościowa''tych produktów, może prowadzić do wyciągania nieprecyzyjnych wniosków.

Pomiar szybkości czasu zaniku ładunku, dodatkowo pozwala ocenić zagrożenia powodowane elektrycznością statyczną, dla materiałów o różnej strukturze i przewodnictwie elektrycznym.

Miernik umożliwia wykonanie pomiarów w optymalnym miejscu pomiarów. Dzięki intuicyjnej obsłudze obsługa jest bardzo prosta. Duży wyświetlacz umożliwia prezentowanie wyników w wersji tekstowej i graficznej. Możliwa jest współpraca z komputerem.

W celu pełnego wykorzystania urządzenia, producent oferuje odpowiednie adaptery, umożliwiające badania określonych próbek. 

Kompaktowy przyrząd  JCI 155v6 jest analizatorem czasu zaniku ładunku i służy do łatwego  badania zdolności materiałów do rozpraszania elektryczności statycznej. Pozwala również ocenić, czy w wyniku ,,przeniesienia’ określonej ilości ładunku na badaną  powierzchnię, powstanie znaczące napięcie powierzchniowe.
 Właściwości elektrostatyczne  badanego materiału mogą być oceniane pod kątem maksymalnego osiąganego napięcia powierzchniowego i/lub czasu, przez jaki jest ono utrzymywane.
 Działanie przyrządu JCI 155v6 można opisać w następujący sposób. W wyniku  kontrolowanego wysokonapięciowego wyładowania koronowego, następuje przeniesienie ładunku na powierzchnię badanego materiału. Szybko reagujący miernik pola elektrostatycznego, mierzy napięcie generowane przez ten ładunek. Mierzy również, jak szybko to napięcie spada, gdy ładunek migruje. Wykazano, że wyładowanie koronowe jest prostym sposobem symulowania praktycznych zdarzeń związanych z wyładowaniem elektrostatycznym. Pozwala kontrolować początkowe napięcie powierzchniowe i polaryzację ładunku. Ma zastosowanie do wszystkich typów powierzchni – zarówno jednolitych, jak i z miejscowymi cechami przewodzącymi. Zapewnia spójne, powtarzalne wyniki, na które nie ma wpływu ekspozycja na wyładowania koronowe.

 Pomiar ilości ładunku koronowego przeniesionego na badaną powierzchnię (za pomocą uchwytu do pomiaru ładunku JCI 176) umożliwia obliczenie „obciążenia pojemnościowego”. To „obciążenie pojemnościowe” jest związane z maksymalnym napięciem powierzchniowym, które może zostać wytworzone przez daną ilość ładunku na powierzchni. Wysokie obciążenie pojemnościowe oznacza, że na jednostkę ładunku powstają tylko niskie napięcia powierzchniowe.
Powierzchnia jest ładowana przez wyładowanie koronowe o wysokim napięciu ok. 10kV, z zasilacza stabilizowanego
 zapewniającego dodatnie i ujemne potencjały i czasie trwania od 6ms do 50ms.

Mierzone napięcie powierzchniowe mieści się w granicach od około 50V do około 3kV, w zależności od szybkości ładowania
Zakres mierzonego  czasu zaniku ładunku: od poniżej 50 ms do ponad 100 000 sekund.