Ultra stabilny miernik pola elektrostatycznego USSVM

Miernik  z czujnikiem obrotowym służy do bezkontaktowego pomiaru napięcia elektrostatycznego . Lokalizuje i określa wartość i polaryzację źródeł ładunku elektrostatycznego. Posiada wyjście analogowe umożliwiające rejestrację wyników i sygnalizację wartości granicznych. Korzystanie z zasilacza umożliwia długotrwałe pomiary.

Więcej szczegółów

4 907,70 zł brutto

3 990,00 zł netto

Więcej informacji

PREZENTACJA PRODUKTU

Miernik wyposażony w głowicę z obrotowym stabilizowanym czujnikiem,  umieszczoną na przewodzie o długości 0,75m. Mierzy z  wyjatkowo wysoką rozdzielczością od 0,1V do  20000V (20kV). Pomiary są zwykle wykonywane w odległości 1" (2,5cm) od powierzchni testowanej. Zwiększenie tej odległości umożliwia pomiary znacznie większych wartości napięcia elektrostatycznego.
Miernik ten jest niewrażliwy na zjonizowanie środowiska pomiaru ( na iskrzenie w pobliżu pola pomiaru) i nie wymaga zerowania w czasie wykonywania pomiarów.
Miernik dostarczany z osłoną, certyfikatem, baterią i zasilaczem.
Przyrząd posiada wyjście sygnału analogowego +/-2V proporcjonalne do mierzonego w zakresie +/-20000V/m. Dzięki wykorzystaniu dodatkowego prostego wskaźnika ( np. SD 16) można wyświetlać mierzone wartości na  dużym wskaźniku LED i ustawić wartości progowe. Takie rozwiązanie zapewnia się ciągłą obserwację wyników i sygnalizację przekroczeń wartości granicznych. Możliwość zasilania miernika z zewnętrznego zasilacza pozwala na  długotrwała pracę.  

DANE TECHNICZNE:  USSVM

Zakres dla 1 ":

0 do + / - 19 999V

Rozdzielczość przy  1 ":

0,1 V   

Dokładność:

+ / - 2% odczytu

Środowisko pracy:

-1 °C do 43 °C   (30 °C do 110 ° F),  0-85% RH

Wymiar:

(115 X 72 X 38mm)

Waga:

~200 g

Wymiar czujnika:

31 x 63.5 mm

Długość przewodu czujnika

20 cm lub 75 cm

zasilanie:

bateria 9 V Alkaline ,  „Low Battery” wskaźnik

zasilacz 9V

Wyjście analogowe

-2V  0 +2V

Wyjście USB*

Opcja

certyfikat

Certyfikat wzorcowania producenta

* Opcjonalnie można zamówić wyjście USB umożliwiające współpracę z komputerę i archiwizację wyników pomiarów.